איזה מוצר אלומיניום מתאים לך?

בעניין זה, קבלת ההחלטה מושפעת בראש ובראשונה במטרתו העיקרית של המוצר הסופי בו לוקח פרופיל האלומיניום חלק. למוצר מכני אשר מבצע פעולות רפיטטיביות חוזרות ונשנות אלפי פעמים ביום, צרכים מכניים ופיזיקליים שיכולים להיות שונים מפרופיל המשמש כחלק משלד סטטי, למשל, או כחלק ממוצר אשר נועד לעמוד בעומסים סטטיים לאורך זמן, כגון פריט ריהוט.

כאשר מדובר במוצרים אשר נדרשים לעמוד במאמצים גדולים ועומסים, יש לבחור בטיפולים תרמיים אשר יגדילו את חוסנו של הפרופיל, כגון T6 או T66 ולבחור בטולרנסים מחמירים, אולם במידה ואין זה המקרה, ככלל אצבע -  סגסוגות 6060 או 6063 אשר עברה טיפול תרמי T5, ובעלות טולרנסים בטווח הסטנדרטים, יענו על דרישות רוב המוצרים.

שאלת בחירת הסגסוגת הנכונה הינה בעלת חשיבות גבוהה במיוחד במוצרים הנדרשים לעמוד בדרישות ביצוע מחמירות או לעמוד בדרישות תקן אשר נקבע לקטגוריית המוצר הסופי המשווק.
על פי רוב פרופיל האלומיניום אינו מהווה את המוצר המוגמר כולו, אלא רק חלק (קטן או גדול) ממנו. החלק אותו יימלא האלומיניום הוא אותו חלק במוצר אשר נדרש לעמוד בקריטריונים האופיניים אותם נושא האלומיניום: עמידות בפני קורוזיה, משקל נמוך ביחס לנפח, וכו'.

בנוסף, ישנה חשיבות לא מעטה גם לבחירת ציפוי האלומיניום עצמו, המעניקה לו הגנה בפני קורוזיה. ציפוי זה יכול להיות בצביעה או באילגון, כאשר כל אחת מהדרכים מעניקה לו רמת הגנה משתנה.

מחפש פרופיל אלומיניום לתעשייה ? לחץ כאן