ציפוי אלומיניום
ציפוי האלומיניום מקנה לו הגנה מפני פגעי הטבע, מפני שחיקה פיזית, שחיקה כימית (קורוזיה) ומוסיף לו גם במישור האסתטי.
 
ציפויי האלומיניום הנפוצים
אילגון (Anodize)
תהליך אלקטרוכימי המתבצע על פני השטח של האלומיניום והופך אותו לעמיד במיוחד לשחיקה ולקורוזיה, למהלך שנים רבות. התהליך משנה את המבנה הגבישי של פני השטח של המתכת. בתהליך האלקטרוכימי האלומיניום משמש כאלקטרודה שלילית (אנודה) ומכאן שמו.
 
צביעת אבקה
צביעה באבקה מאפשרת יצירת מגוון רחב של צבעים, על פי קטלוג הצבעים הבינלאומי (RAL). לאחר ציפויו באבקה, מוכנס פרופיל האלומיניום לתנור לשם הענקת הגימור למתכת. במהלך הצביעה עובר האלומיניום טיפול נוסף באמבטיות כימיות המעניקות לו הגנה פסיבית ומאפשרות הדבקה טובה יותר של אבקת הצבע לפרופיל.

סוגי הצבעים לצביעה באבקה
כיום ניתן לצבוע כמעט כל מוצר אלומיניום במגוון רחב של צבעים, והפעולה נעשית לא רק מסיבות פרקטיות למניעת חלודה וקורזיה, אלא אף מסיבות אסתטיות ודקורטיביות.
* צבעים בעלי מראה מתכתי - מעניקים לאלומיניום ברק של מתכת. בסדרה זו כ- 6 גוונים נפוצים.
* צבעים דמויי ברזל
* צבעים מחוספסים - צבעים בעלי טקסטורה "גרגרית". בסדרה זו כ- 60 גוונים שונים, ובחלקם משולב אפקט מתכתי.
* צביעה נוזלית - צביעה בהתזה הדורשת לפחות שתי שכבות על גבי פרופיל האלומיניום. לצורך חיזוק הצביעה נעשה שימוש גם בשכבה שקופה, להגנה. סקאלת הצבעים האפשרית רחבה מאוד.
* צבעי סיליקון
* צבעי סופר דור - צבעים עמידים במיוחד, בעלי הרכב כימי מיוחד המעניק לצבע עמידות גבוהה. בעלי מגוון רחב של צבעים וטקסטורות (מבריק, מט ועוד.)
* צבעי פולי קריסטל - 
בעלי פני שטח חלקים המעניקים מראה של ברק משי. הצבעים מאופיינים בעמידות בפני קרני השמש, ובעלי חוסן גבוה בפני שחיקה ושריטות

מחפש פרופיל אלומיניום לתעשייה? לחץ כאן

מתעניין בנושא צביעת מתכות? הגעת למקום הנכון. צור איתנו קשר, נשמח לספק לך מידע ושירות מקצועי.